Cam Filmi Nasıl Sökülür

Çoğumuz araçlarımızda gerek güneşin zararlı ışınlarından sakınmak için, gerekse arabayı bayan kullanıyorsa trafik magandalarına hedef olmaması için cam filmi kullanırız. Ancak ekim 2017 itibariyle cam filmi yasağı kesinleşti. Cam filmi bulunan araçlara 189TL ceza kesilmektedir. Bu yüzden şu an çoğumuz cam filmi nasıl sökülür diye araştırmalara girdik. Filmin çekilmesi ne kadar zorsa aslında sökülmesi de bir o kadar zor diyebiliriz. En zor aşama sökerken filmin yırtılmasıdır. Yırtılınca incelip cama yapışan yerleri sökmek zordur. Bu yüzden kimyasal kullanarak sökmek en doğrusu olacaktır.

Cam Filmi Nasıl Sökülür

cam filmi nasıl sökülür
  • İlk olarak filmi kenarından bir yerden tırak veya falçata yardımıyla kaldırıp çekmek gerekir. Kaliteli bir film kullandıysanız yırtılmadan sökülecektir.
  • Fakat birinci kalite bir cam filmi kullanmadıysanız film sürekli yırtılacaktır, bu durumda filmle cam arasına köpüklü su dökmek işimizi kolaylaştırıyor. Bu noktada dikkat edilecek kısım ise suyun araca zarar vermemesi için camın en alt kısmına bir bez veya peçeteyle tampon yapmak. Zira cam otomatiğini bozabilir veya oksitlenmeye yol açabilir.
  • Köpüklü suyla ıslanan cam bir süre bekletilir ve yumuşaması sağlanır, ardından filme fön makinası tutarsanız işiniz bir kat daha kolaylaşacaktır.
  • Arka camda rezistan olduğu için bu cama ekstra özen göstermek gerekir. Islatma ve yumuşatma işi iki kez yapılır. Rezistansa tırnak ya da falçata değdirilmez, sabırla sökme işlemi yapılır.
  • Tüm camlar söküldükten sonra camda kalan yapışkanların temizlenmesi için köpüklü suyla temizlik yapılıp camlar kaliteli bir tıraş bıçağı ile temizlenebilir. Ardından son kez köpüklü su temizliği yapılır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir