Amerikan Parklar Muayeneden Geçer mi?

Amerikan parklar, aracın ışık sinyalizasyonunu daha şık hale getirmek için uygulanan hem en popüler hem de masrafsız bir araç modifikasyonu. İnternette artık Amerikan park için ufak bir gezinti yaptığınızda yığınla çeşidini bulabiliyorsunuz. Modüllü ve modülsüz Amerikan parklar pazarın her tarafını kaplamış durumda. Hatta yakınınızda yörenizde bir oto elektrikçisi ve aksesuarcılardan bile temin edebilirsiniz.

Peki, bu kadar basit montaj işlemiyle yapılan bu sinyalizasyon modifiyesi, muayeneye gittiğimizde karşımıza ne çıkartacak ve Amerikan parklar muayeneden geçebilecek mi?

Amerikan Parklar Muayeneden Geçer mi?

Ne tarz veya ne tür Amerikan park takarsanız takın. Sinyalizasyon üzerinde modifikasyon, yani değişiklik yapmış olduğunuz için Amerikan parklar muayeneden ağır kusur alarak kalmanıza neden olacaktır.

Amerikan parkların sayısız çeşidinin olduğuna bir üst başlıkta da değinmiştik. Bu Amerikan parklardan bazıları ileri seviye ayarlı modüllere sahip oluyor. Bu  tip modüllerde sinyallerin şiddet ayarını düşürebiliyor veya arttırabiliyorsunuz. Şiddet ayarı Amerikan parkı kullanmak istemediğiniz durumlarda size modifikasyonu devre dışı bırakma şansı da sunuyor. Aracınızda bu örnekteki gibi modüllü bir Amerikan park kullanırsanız, muayeneden önce Amerikan parkları kapatarak muayeneden sorunsuz geçebilirsiniz.

AMERİKAN PARK MUAYENEDEN GEÇER Mİ

Taş Direnç Amerikan Parklarla Muayeneye Girmeli misiniz?

Eşeğini sağlam kazığa bağlamak muayene öncesi gereksiz baş ağrılarını önleyen ve yıllardır geçerli olan en sağlam yöntemdir. Amerikan parkların hangi cinsini kullanacak olursanız olun montajı en fazla 10 dakika sürecek ve sökülmesi de 5 dakikaya mal olacaktır.

Yani toplamda Amerikan parkların montajı ve tekrar takılması için ayırmanız gereken zaman sadece 15 dakika olacak. Bu 15 dakikalık uğraş için muayene hakkınızı riske atmak açıkçası pek makul bir seçenek değil. Bir oto elektrikçisinde montaj işlemi ve söküp takma üzerine anlaşırsanız maksimum 5 – 10 liraya işi halledebilirsiniz.

Montaj ve demontaj masrafının düşük olması nedeniyle işi sağlama alıp, Amerikanlarınızdan sadece birkaç saatliğine kurtulmak size muayene sırasında büyük bir avantaj sağlayacaktır. Yine de karar sizin. Son olarak, eğer Amerikan parklarınız ayarsız taş direnç dediğimiz modüllerdense aracınız %100 olarak ağır kusur alarak muayeneden kalacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir